Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Drugiego kwietnia  na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości  Autyzmu. Został  on ustanowiony w 2007 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, by zwrócić uwagę na dyskryminację i izolację ludzi dotkniętych autyzmem i ich najbliższych i ma pomóc zmienić tę sytuację.

Autyzm to nie choroba, to  inny sposób postrzegania świata i myślenia. Słowo „autyzm” wywodzi się z greckiego słowa autos, co oznacza „sam”. Osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nie potrafią w naturalny sposób nawiązywać relacji z innymi ludźmi, mają problemy z komunikowaniem się czy z rozpoznaniem i  zrozumieniem emocji  zarówno własnych jak i otaczających je osób.  Ale to nie znaczy, że nie potrzebują akceptacji, kontaktu czy emocjonalnych więzi.

„Zaświeć się na niebiesko”

O co chodzi ? Chodzi o to, by zwrócić uwagę społeczeństwa na potrzeby i problemy osób dotkniętych autyzmem. To również sposób na propagowanie wiedzy o tym zaburzeniu.

Nasza szkoła również włączyła się w akcję. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za wspaniałe prace i zdjęcia , które przesłali 🙂

 Zapraszamy do galerii:)