Dzień Ziemi

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. W tym dniu nie pamiętamy tylko o dokręcaniu kranu czy nierzucaniu papierków na trawnik.  22 kwietnia ma  przypominać, że o naszą MATKĘ ZIEMIĘ musimy dbać cały rok.

Z tej okazji wraz z SU zapraszam do udziału w akcji, o nieco innym wymiarze. Ze względu na pandemię obchody uczcicie w domu.

Klasy 1- 3 SP oraz  4 i 6 SP – wykonują szyldy zakazu lub nakazu / plakaty przypominające o dobrych zasadach dbania o środowisko np. nie śmieć, oszczędzaj wodę. Co wy w domu robicie, jak dbacie o swoje otoczenie.

Klasy 7-8 – przygotowują rymowanki, wierszyki ekologiczne

Jeśli nie macie pomysłu na plakat lub rymowanki to podejmijcie to  wyzwanie:
Poszukaj przyrody wokół siebie. Wyjdź z domu i poszukaj przyrody w dziwnych miejscach, zobacz jak przyroda walczy o swoje miejsce w mieście (np. drzewka na gzymsach, rośliny wyrastające z murów, w pęknięciach asfaltu, między płytami chodnikowymi), przyjrzyj się drzewom w twojej okolicy, dotknij ich, powąchaj, przyjrzyj się liście, zidentyfikuj gatunek.

Zapraszamy do udziału w akcji wszystkich małych i dorosłych. Zaproście rodziców, rodzeństwo.

Termin nadsyłania prac do 21.04.2021. na adres wadolowskaniemiecki@gmail.com

DBAJMY O NASZĄ NATURĘ

Iwona Wądołowska