Bałagan w Encyklopedii Internetowej

Zadanie 1

Bałagan w Encyklopedii Internetowej

Podczas dzisiejszych pierwszych zajęć Mega Misji nasi uczniowie – dzieci świetlicowe ZSO Tworków poznali zasady gry oraz głównych bohaterów Julkę i Kubę oraz Psotnika. Zostały im pokazane główne cele i działania Mega Misji oraz gry na komputerze i laboratorium, w którym będą czekać na nich przeróżne zadnia, gdzie będą musieli je wykonać, aby dojść do finału.

DSC04672 DSC04673

Uczniowie 6 listopada przystąpili do zadania pierwszego, gdzie poznawali różne źródła informacji na przykładzie zwierzątka żółwia. Dowiedzieli się przy tym, że czasem można się dowiedzieć o danej informacji z różnych źródeł informacji mogą to być zarówno telewizja jak i radio. Nie zawsze każdy ma dostęp do komputera bądź telewizora np. podczas podróży samochodem, wtenczas pozostaje wysłuchanie radio, gdzie również możemy dowiedzieć się wielu informacji. Ponadto uczniowie podczas pytań dotyczących hodowli i chowu żółwia zastanawiali się, gdzie mogą uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. Docenione został najbardziej Internet oraz książki przyrodnicze „Hodowla żółwi”.

DSC04674 DSC04677

Przystępując do kolejnego etapu ćwiczeń, uczniowie wykonali na odbitym przez siebie konturze mapę skojarzeń – kolaż z źródłami informacji, gdzie poza sprzętem multimedialnym, byli również rodzina, nauczyciele, a także zupełnie przypadkowi ludzie.

DSC04679 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt 021

Reasumując dzieciom zabawa bardzo przypadła do gustu, integrowała wszystkie dzieci na świetlicy. Zarówno 6 jak i 8 latki, co pozwoliło na lepsze poznanie otaczającego ich świata.  I co najważniejsze nie potrzebowali do tego znajomości literek, a wystarczyły obrazki, co było dla nich wszystkich zrozumiałe.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt 019 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt 014