Poszukiwacze Informacji

Zadanie 2

Dzielni poszukiwacze Informacji

Podczas drugich zajęć Mega Misji uczniowie, zapoznali się z poszukiwaniem różnych informacji. Wpierw poznali na mapie świata, gdzie leży Sycylia (największa wyspa Włoch na Morzu Śródziemnym) i Islandia i jak daleko te obszary są od siebie. Następnie przystąpili do pogadanki na temat skąd można czerpać informacje np. o różnych zakątkach świata. Uczniowie podawali różne typy zdobywania wiedzy: przewodniki turystyczne, reportaże, programy telewizyjne, prasa czy rozmowy z najbliższymi oraz kolegami z klasy.

1

Następnie uczniowie zostali podzieleni na dwie małe grupki, gdzie jedna poznawała Islandię, zaś druga Sycylię. Opiekun podał uczniom przeróżne informacje np. wycinki z gazet, informacje z książki o państwach Europy oraz przewodniki. Wyjaśniał uczniom, ze są różne źródła informacji, z których możemy czerpać informacje i nie zawsze musi to być Internet. Uczniowie mieli do wypełnienia karty pracy, gdzie poszukiwali informacji na temat pogody, wyglądu wyspy oraz pory, w której najlepiej by ją odwiedzić.

2 3

Po zakończeniu pracy odczytali na forum swoje dane dotyczącej wyspy i przyczepili na tablicy. Na zakończenie nauczyciel rozdał uczniom karteczki samoprzylepne, gdzie wybierali wyspę, którą chcieliby w przyszłości odwiedzić. Najbardziej spodobała się Sycylii ze względu na ciepło oraz pięknie i malownicze widoki oraz ciepłe Morze Śródziemne.

4