Przedstawianie się

Przed nami kolejne cztery zadania grudniowe. Już dziś zabraliśmy się do pracy. Dzieci coraz bardziej wciągają się do wspólnej zabawy i nie chcą opuszczać świetlicy, byleby tylko poznać kolejne zadania i perypetie bliźniaków.

Tym razem było wielkie poznawanie się nawzajem. Na początku „świetliczaki” poznały kolejny film ukazujący kolejne przygody Psotnika, a następnie przystąpiły do realizacji zadań.

cats1

Na karteczkach narysowały słońce, gdzie na promykach napisały swoje charakterystyczne cechy, z którymi można ich utożsamiać np. jestem blondynką, kocham czekoladę, lubię psy, mam zielone oczy etc. Na forum przedstawiły się po kolei innym dzieciom odczytując i mówiąc coś o sobie.

Kolejnym punktem było przeczytanie dzieciom informacji o innych osobach, które często nieświadomie podają je na Internecie. Opiekun zwracali im uwagę, ze pewne informacje muszą być zachowane tylko dla nich. Nie mogą podawać nazwiska, adresu, stanu konta, gdyż może to być bardzo niebezpieczne i wykorzystana przeciwko nim.

cats2

Po tej części przystąpiliśmy do tworzenia AWATARU i NICKA, gdzie dokładnie zostało wytłumaczone, czym różnią się od siebie te dwie nazwy i jakie one mają znaczenie. Dzieci na karteczka stworzyły swoje własne Awatary i Nicki, które przylepiały na tablicę. Następnie poprosiliśmy Panią Sprzątaczkę, aby spróbowała odgadnąć, kto jest, kim po tych karteczkach.

cats3

Jak się okazało, pomimo, że Pani Lucyna zna wszystkich bardzo doskonale nie udało się jej nikogo poznać. Dlatego takie nazwy są bardzo bezpieczne w Internecie i warto ich używać podczas logowania m. in do różnych gier internetowych.

Dzisiejsze spotkanie było fajną przygodą , ale tym samym bardzo dobrą informacją nad rozważnym i bezpiecznym poruszaniem się po Internecie.

cats4