Zdrowa Żywność

Zadanie 5
Psotnik a zdrowa żywność

Mega Misja1

Za nami ostatnie listopadowe zadanie. Tym razem uczniowie podjęli się zadania dotyczącego zdrowej żywności. Uczniowie początkowo wskazywali jakie są rodzaje prezentacji wiadomości. Wymieniali m.in. prace na komputerze, prezentacja na forum na auli, prezentacja w zeszycie czy na papierze.
Nauczyciel podzielił cały zespół na dwie grupy, następnie rozdał uczniom ulotki reklamowe, gazety itp. z których uczniowie mieli wyciąć żywność, którą uważają za zdrową i potrzebną do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Mega Misja5 MegaMisja2
Na tablicy zapisał hasło reklamowe ZDROWA ŻYWNOŚĆ i uczniowie od razu przystąpili do działań. W trakcie pracy tłumaczył, że można podzielić plakat na kilka części, gdzie będą odpowiednie zdrowe produkty np. tłuszcze, białka, cukry czy witaminy bądź warzywa, owoce, mięso i wędliny oraz nabiały.
Po skończonej pracy uczniowie wybrali lidera, który na forum zaprezentował swój plakat, a reszta pomocników odpowiadała na zadawane im pytania.

MegaMIsja3
Dzięki tym zajęciom uczniowie poznali zdrową żywność jaka powinna królować w naszym codziennym jadłospisie, a tym samym pokazały swoje umiejętności dotyczące prezentacji różnych informacji.

MegaMisja4