Florystka II

Zawód: florystka

Pomimo, że dziś 13 i do tego piątek, to w niczym nie przeszkodziło, żebyśmy się udali na poznawanie kolejnego zawodu florystka. W poprzedniej edycji „Twój zawód brzmi znajomo” odwiedziliśmy kwiaciarnię państwa Bulendów, a tym razem wybór padł na kwiaciarnię „Bratek” pani Stefanii Morawiec w Tworkowie.

Florystka 015_1

Uczennice klasy III gimnazjum z składzie: Marta Czuraj, Patrycja Wyszkoni, Sandra Kuczaty oraz Nadina Drobny wraz z opiekunem panią Justyną Wojda poznały kolejny kreatywny i przemiły zawód.

Pani Stefania opowiedziała pokrótce uczennicom, co należy zrobić, aby zdobyć zawód florystki oraz ile należy włożyć serca w dekorowanie i układanie bukietów. Pokazała uczennicom różne techniki zdobienia jednego bukietu na kilka różnych sposobów. Wystarczy zmienić wstążeczki, a dany kwiat zupełnie zmienia swoje oblicze i może stać się bukietem urodzinowym, a chwilę później będzie pięknym kwiatem w wiązance ślubnej.

Florystka 020_1 Florystka 025_1

Po części teoretycznej uczennice same przystąpiły do tworzenia swoich bukietów, wpierw ucząc się na dokładnym składaniu kwiatów i ich wiązaniu, a następnie układanie kwiatów w namoczonej uprzednio gąbce. Pani Stefania chętnie służyła pomocą mówiąc, jakie popełniają błędy i na co powinny zwracać uwagę, aby dany bukiet nie rozsypał się w rękach. Uczennice tworzyły własne kompozycje, dodając wymyślone przez siebie dekoracje oraz zadając szereg nurtujących ich pytań.

Florystka 028_1

Florystka 036_1

Na zakończenie tradycyjnie podziękowały za mile spędzony czas oraz zrobiły pamiątkowe zdjęcie.

Z tej strony jeszcze raz dziękujemy za poświęcenie i przekazanie cennych wskazówek w wyborze szkoły w przyszłości.

Florystka 040_1

Obszerna fotorelacja TUTAJ

Justyna Wojda