Fryzjerka

Zawód: Fryzjerka

171

2 listopada w naszej szkole to dzień wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych, ale dla uczennic klasy III gimnazjum w składzie: Marta Czuraj, Natalia Buba, Oliwia Staniczek oraz gościnnie Wiktorii Hain z II gimnazjum okazał się miłym spotkaniem z zawodem fryzjerki. Ponadto druga grupa uczennic w składzie: Sandra Kuczaty, Wiktoria Fojcik, Paulina Bańczyk oraz Wiktoria Białas wysłuchały rad i cennych wskazówek od makijażystki.

Tym razem uczennice wraz z panią Justyną Wojda odwiedziły salon fryzjerski „Luiza” w Tworkowie, którego właścicielem jest pani Dagmara Siegmund.  Jest to studio z wieloletnią tradycją, założony niegdyś przez Luzię Dudek, a obecnie prowadzony przez jej córkę.

179

199

Na wstępie pani Dagmara wyjaśniła naszym uczennicom, czym jest zawód fryzjera i jakie szkoły należy ukończyć, aby móc podążyć zarówno w kierunku fryzjerki jak i makijażystki (wizażystki). Zawód ten wiąże się z podnoszeniem kwalifikacji oraz wdrażaniem nowych technologii, aby wyjść naprzeciw klientom. Okazało się, że nie jest to zawód wcale taki łatwy jakby się mogło wydawać, a każdy dzień to nowe doświadczenie.

Zespół pani Dagmary specjalizuje się w strzyżeniach indywidulnych dobieranych zarówno do kształtu twarzy jak i charakteru. Ponadto ogromne znaczenie ma dobranie koloru włosów, jakie chce uzyskać klientka oraz odpowiednia stylizacja na różne okoliczności (koki, loki, uczesania weselne etc)

219

250

 

Następnie dziewczyny przystąpiły do części praktycznej, w której na przygotowanych wcześniej główkach oraz modelce, której okazała się Oliwia Staniczek starły się wykonać wymyślone przez siebie fryzury, sugerując się wskazówkami pani Dagmary. Uczennice niejednokrotnie zadawały pytania oraz prosiły o pomoc. Każda z nich miała do wykonania inny rodzaj fryzury na różnych przyrządach – prostownica, lokówka stożkowa, lokówka.

252

248

Zadowolone po część praktycznej dziewczyny, podziękowały pani Dagmarze za mile spędzony czas oraz udzielenie cennych wskazówek oraz przybliżenie im nie łatwego z pozoru zawodu. Oczywiście na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie i ruszyliśmy z głowami pełnych nowych doświadczeń do domu.

Obszerna fotorelacja TUTAJ

Opinie naszych uczennic

Dlaczego podoba Ci się ten zawód?
Marta Cz.

„Ciekawy, interesujący, zręcznościowy”

Wiktoria H.

„Kreatywny, ciekawy…”

Natalia B.

„Jest to bardzo interesujący zawód, można z wlosami dużo ciekawych rzeczy zrobić, pozaplatać, pokręcić, spiąć jakoś ciekawie, co jest fascynujące”

Oliwia S.

„Podobał mi się ponieważ wymaga dużej kreatywności oraz wykazania się”

Justyna Wojda