Krawcowa

KRAWCOWA

Krawcowa Biela 002

Zawód  1

 „ Twój zawód brzmi znajomo” czyli cykl lekcji z doświadczeniem, poświęcony na poznaniu różnych zawodów na naszym rynku pracy, które wymierają albo są całkowicie nie znane.

Dnia 09.03 uczennice klasy III gimnazjum: Natalia Ottlik, Agata Pudzich, Wiktora Krzykała i Amanda Pitrasz wraz z opiekunem Justyna Wojda udały się na poznanie zawodu KRAWCOWA do Pani Izabeli Biela.

Krawcowa Biela 007

Krawcowa na wstępie opowiedziała uczennicom, na czym polega praca krawcowej, co trzeba uczynić, aby uszyć odpowiedni strój. Nie jest to praca łatwa, jakby się mogło wydawać. Trzeba również dużo własnego zainteresowania i smykałki do tego zawodu, bo niejednokrotnie szycie kończy się fiaskiem.

Po krótkiej pogadance, Pani Iza zaprosiła po kolei uczennice do maszyny, które po raz pierwszy spróbowały swoich sił, jako krawcowa, szyjąc wcześniej naszykowane materiały na poduszki oraz wszywały zamki.

Krawcowa Biela 014

Widać było ogromne zaangażowanie, a tym samym mały stres, gdyż była to dla nich pierwsza przygoda z maszyną w takim warsztacie.

Pani Iza chętnie tłumaczyła uczennicom, jak i gdzie należy zmienić ściegi, nicie oraz co należy zrobić, aby obszyć końce swoich poduszek.

Na zakończenie wykonaliśmy wspólne zdjęcie oaz uczennice wręczyły podziękowanie i skromny, słodki upominek.

Krawcowa Biela 021

Lekcja jak najbardziej udana i na pewno zaowocuje mniemy nadzieję dalszymi sukcesami w wyborze kolejnej szkoły po naszym gimnazjum.

Obszerna fotorelacja TUTAJ