Pielęgniarka

Zawód V

Pielęgniarka

Dziś 02.04.2015 dzień wolny od zajęć szkolnych, ale grupka uczennic z III klasy gimnazjum: Natalia Ottlik, Agata Pudzich i Wiktoria Krzykała wraz z opiekunem Justyną Wojda odwiedziły kolejny atrakcyjny zawód -Pielęgniarka .

Pielęgniarka 002 Pielęgniarka 019

Tym razem była to podwójna wizyta, bo zarówno w Ośrodku Zdrowia w Tworkowie, gdzie obszernie przedstawiła nam go Pani Urszula Wojtek oraz w  Ośrodku Zdrowia w Krzyżanowicach, gdzie o swoim zawodzie opowiedziała nam położna Pani Jolanta Utracka.

Uczennice zobaczyły na własne oczy, na czym polega zawód i wzajemnie sprawdziły sobie ciśnienie krwi, pooglądały sprzęt lekarski -USG, fotel ginekologiczny, wzierniki, detektor tętna płodu oraz EKG.

Pielęgniarka 030

Mogły również uczestniczyć przy pobieraniu krwi i sprawdzeniu poziomu cukru w krwi za pomocą glukometru.

Ponadto miały szereg pytań związanych z tym zawodem, na które otrzymywały precyzyjne odpowiedzi, często zapierające dech w sercu.  W planach mało być jeszcze zwiedzanie pogotowia ratunkowego, ale z przyczyn niezależnych od Nas przełożymy to na inny termin.

Pielęgniarka 043 Pielęgniarka 049

Na zakończenie obu Paniom podziękowały za opisanie swojego zawodu oraz tradycyjnie poczęstowały małą słodkością i zrobiły wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Pielęgniarka 040 Pielęgniarka 056

Obszerna fotorelacja TUTAJ

Justyna Wojda