Przed nami czas wolny, w którym obchodzimy kilka świąt narodowych. Wczoraj, 29 kwietnia, w naszej szkole odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasa 5 podkreśliła w swoim występie znaczenie Konstytucji w życiu codziennym. Uczciła pamięć wszystkich poległych w wojnach o wolność swojego kraju. Zwrócono uwagę na to, że „wojny” toczą się też w naszej szkole- jest to każdy hejt i słowa nienawiści skierowane do koleżanki lub kolegi na portalach społecznościowych. Na zakończenie uczniowie klasy 5 przekazali na ręce pana Dyrektora flagę i konstytucje, które otrzymali z Warszawy, z Sejmu. Na jednej z konstytucji złożył podpis Prezes Rady Ministrów.
Flagę otrzymał też każdy uczeń klasy 5. Wszystkie te elementy stanowiły piękną oprawę naszego przedstawienia. Uroczystość zakończyła się trojokiem odtańczonym w śląskich mazelonkach, dzięki współpracy z GOK- iem z Tworkowa.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu apelu.
Klasa 5 z wychowawcą Celina Hanczuch









