Gminne Zawody Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Dziewczyn klas IV – VI

10 marca dziewczyny klas 4-6 wzięły udział w Gminnych rozgrywkach siatkarskich w Krzyżanowicach. My szukaliśmy swoich szans na zajęcie miejsca przynajmmniej w pierwszej trójce. Dziewczyny podzielone na dwie czteroosobowe drużyny na początku rozegrały mecz z Zabełkowem i już w pierwszym secie mieliśmy przewagę kilku punktów, potem wygrywaliśmy i wydawało się, że wygrana jest już „w kieszeni” ale…. to przeciwnik wygrał 25:22. Następna nasza czwórka nie dała rady i przegrała 25:12. W drugim spotkaniu przegraliśmy dosyć gładko z Bieńkowicami 25:10 oraz 25:12.

Zwycięstwo w pierwszym secie trzeciego meczu było na wyciągnięcie ręki, bo do stanu 18:18 graliśmy całkiem poprawnie. Niestety na tym etapie wystarczy, że zawodnik, który ma bardzo dobrą zagrywkę jest w stanie wygrać kilka punktów z rzędu i zadecydować o wygranej w secie. Tak też się stało, bo nie umieliśmy właściwie odebrać tak silnego serwisu przeciwniczki z Chałupek i przegraliśmy 25:18. W drugim secie przez chwilę szło nam dobrze, lecz potem przewaga była coraz większa i ulegliśmy 25:13.

Spotkanie z Krzyżanowicami było podobne do meczu z Bieńkowicami, gdyż nasze uczennice popełniały za dużo błędów w zagrywce, odbiorze i niektórych odbiciach. W obu setach dopadła nas jakaś trema przed przeciwnikiem i również oddaliśmy dwa sety tylko do 12 i 13 punktów. Krzyżanowice zasłużenie zajęły pierwsze miejsce, gdyż nie przegrały z nikim meczu i to ta szkoła będzie reprezentowała naszą Gminę na etapie powiatowym. My ostatecznie zajęliśmy w tym roku 5 miejsce.

W naszej drużynie zagrały: Aleksandra Demanet, Agata Drobny, Hanna Staniczek, Agata Kiszka z klasy VI b. Angelika Halamoda, Jessica Pazera, Daria Chluba z klasy VI a. Paulina Siegmund z klasy V a.

Gratulujemy walki i chęci udziału, a lokata w tabeli jest już sprawą drugorzędną….