Makijażystka

Zawód: makijażystka

2 listopada uczennice klasy III gimnazjum w ramach zawodoznawstwa poznały zawód fryzjerki, o którym pisaliśmy TUTAJ oraz zawód makijażystki.

Ten zawód przybliżyłam go nam pani Justyna Madeja, która z zawodu jest fryzjerką, ale dodatkowo wykonuje pracę wizażystki.

184

173

Uczennice w składzie: Sandra Kuczaty, Wiktoria Fojcik, Paulina Bańczyk oraz Wiktoria Białas w części teoretycznej wysłuchały rad i cennych wskazówek, gdzie pani Justyna opowiedział, jakie są typy makijażu i jakich potrzeba kosmetyków, aby był on właściwy i perfekcyjny.

Ponadto zdradziła kilka tajnych technik, o których warto pamiętać zanim przystąpimy do zrobienia wizażu.

228

203

Przystępując do części praktycznej dziewczyny wybrały Sandrę Kuczaty na modelkę, na której były pokazane odpowiednie warstwy makijażu. Uczennice uznały, że najlepszy będzie makijaż wieczorowy, który na pewno będzie wyrazisty i rzucający się w oczy.

Każda dziewczyna mogła spróbować sama pomalować koleżankę, zadając pytania i zdobywając wiedzę w zakresie malowania. Bardzo ważne było dobranie odpowiedniego do koloru i rodzaju cery podkładu, a następnie pudru. Potem przystąpiły do najbardziej malowniczej części, czyli podkreślenie wyrazistości oczu za pomocą odpowiednich cieni i tuszu.

Na sam  koniec  pozostało podkręcenie zalotnie rzęs oraz pomalowanie zmysłowo ust.

233

238

Tradycyjnie na zakończenie uczennice podziękowały pani Justynie za cenne wskazówki i czas, jak im poświeciła oraz wykonały pamiątkowe zdjęcie.

Uczennice jednogłośnie stwierdziły, ze taki typ zawodu bardzo im się podoba i w przyszłości pomyślą nad jego wykonywaniem.

Obszerna fotorelacja TUTAJ

Opinie naszych uczennic:

Czy podoba Ci sie ten zawód?

Paulina B.

„To bardzo ciekawy zawód, ponieważ za każdym razem przychodzi ktoś inny, nie każdy wygląda tak samo, więc makijaż zależy od osoby na której bedziemy go wykonywać, zależy to również od okazji których oczywiście jest mnóstwo. Bardzo podoba mi sie to, że w tym zawodzie nie ma nudy, a z roku na rok pojawiają sie nowości i trzeba sie ciagle rozwijać:)”

Sandra K. 

„Makijażystka potrafi czynić cuda np makijaż ślubny dzięki któremu panna mloda będzie wyglądać fenomenalnie na każdym zdjęciu lub jeśli dana osoba jest po nieprzespanej nocy, a następnego dnia ma ważne spotkanie, to makijażystka potrafi zrobić wspaniały makijaż, który zakryje skutki nie przespanej nocy”

Justyna Wojda